Millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatımıza katkıları konusunda neler öğrendiniz? | Forum Sayfa Cevapları

Millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatımıza katkıları konusunda neler öğrendiniz?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatımıza katkıları konusunda neler öğrendiniz? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Milli birlik ve beraberlik Türk milletini oluşturan insanların birbirlerini sevmeleri birbirlerine inanmaları ve güven duymaları yurttaş olarak yurdun ve milletin yükselmesi için bir amaç uğrunda toplanması anlamına gelmektedir.

Milli birlik ve beraberlik duygusu sayesinde toplumlar aralarında farklar olmasına rağmen yurttaş ve millet bilinci olduğu için birlikte hareket ederler. Türk milletinin en büyük Türk kaynağı birlik ve beraberliktir. Mustafa Kemal Atatürk’ün milliyetçiliği de o amaca hizmet etmektedir. Milli birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla Türk toplumunun sevinçte ve tasada ve kıvançta ortak hareket etmesini sağlamaya fikir olarak ortaya koymuştur.

Atatürk milliyetçiliğini buna göre şekillendirmiştir. Türk milleti son yıllarda başına gelen büyük olaylarda hep birlikte eğlenmeye bilmiştir. 15 Temmuz darbe girişimi bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir yine son yıllardaki deprem felaketleri yangın felaketleri sel felaketlerinde millet olarak bir araya gelerek yaraları sarmaya bilmiş hep birlikte ağlayıp hep birlikte elini taşın altına koymaya başarmıştır. Ülkemizin yüzünü gösteren sportif başarılar da hep birlikte umursamayı bilerek onları tebrik etmeye bilerek onlara tebrik etmeye onlarda kıvanç duymayı bilmiştir. Milli birlik ve beraberlik topluma beraber hareket etmeyi öğretir. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Millî birlik ve beraberliğimizin toplum hayatımıza katkıları konusunda neler öğrendiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu

  • 27 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak