Sizce, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızın en önemli nedenleri nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Sizce, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızın en önemli nedenleri nelerdir?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sizce, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızın en önemli nedenleri nelerdir? Fikirlerinizi söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Kurtuluş Savaşı’mızın kazanmamızda ki genel olarak doğru politika uygulandığı için başarıya ulaşmıştır 19 Mayıs 1919’da başlayarak 30 Ağustos 1922’de tarihinde zaferle sonuçlanan mücadele içerisinde iyi bir lider olması millet iradesinin ortaya çıkması hayalci değildir.

Gerçekçi bir program istenmesi çelişkiler içerisindeki çıkışlardan Mustafa Kemal önderliğinde çıkmayı bilmek Türk milletine millet kavramını yükleyerek halk olarak millet olarak bu hayasızca akına son vermeyi bilmiştir. Türk milleti Kurtuluş Savaşı’nda türküyle kürdüyle lazıyla çerkeziyle arabayla bir milli duruş sergileyerek bir bayrak bir vatan etrafında birleşmiştir.

Lider Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu işgalden başarıyla kurtulmayı bilmişlerdir. Bu yolda nice şehitler ve gaziler vermiş bu vatan toprağın kara bağrında sıra sıra yatanların sayesinde kurtulmuştur. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Sizce, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmamızın en önemli nedenleri nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu

  • 27 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak